Orlov

Neláká vás pobyt u moře a dáváte přednost nádherné české krajině? Rádi se touláte po lese a podnikáte pěší túry? V tajuplné a nedotčené přírodě, kterou se mohou pyšnit Střední Brdy, si s celou rodinou či blízkými přáteli užijete víkend nebo dovolenou přesně podle svých představ. 


Výlety pěšky i na kolech

Osada Orlov, kterou naleznete v podhůří samého středu Brd, je všem zájemcům k dispozici celoročně. Během vašich toulek nebo výletů na kolech se s brdskými hvozdy můžete blíže seznámit a také se dozvědět řadu zajímavých informací o původu naší osady. 

Z našeho penzionu lze „vyrážet“ na kratší procházky, ale i dobrodružné výlety. Osada je celoročně rájem pro všechny vyznavače pěší turistiky nebo cykloturistiky – a v zimě k nám rádi zavítají vášniví běžkaři. Brdy a místní lesy jsou navíc ideálním místem i pro houbaře a sběrače lesních plodin. Příjemný pobyt si mohou příznivci houbaření užít hlavně v podzimních měsících. Ve smrčinách brdských lesů najdete třeba oblíbené hřiby hnědé, smrkové nebo žlutomasé a pod břízami se daří především kozákům nebo křemenáčům.

Kam se můžete vypravit?

Co takhle absolvovat výstup na vrcholy Třemošná a Tok? Nebo si můžete prohlédnout zříceninu hradu Valdek. Navštívit můžete i Padrťské rybníky, které jsou skutečně pohádkovým skvostem zdejší krajiny. A za prohlídku stojí také vodní nádrže Pilská a Lázská. Předem je jisté, že se na žádném z výletů rozhodně nebudete nudit!

Svatá Hora 

Lákají vás tajemné příběhy našich pamětihodností? Pak se Brdy a jejich okolí pro vás mohou stát zdrojem zajímavých a cenných informací. Také prvopočátky poutního místa Svatá Hora jsou opředeny tajemstvím. Prastará pověst říká, že už ve 13. století byla na Svaté Hoře postavena půvabná kaplička. Údajně jako poděkování šlechetného rytíře, který se tak chtěl odvděčit Panně Marii za vyslyšené prosby a za ochranu před loupežníky.

Hornické muzeum

Navštívit můžete také známé Hornické muzeum Příbram. Skládá se hned z několika expozic a poboček, včetně tajemných štol a patří mezi největší hornická muzea v ČR. Návštěva bude úžasným zážitkem nejen pro dospělé, ale i pro vaše zvídavé potomky.